Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Redaktor naczelny Faktu przeprasza za zamieszczenie zdjęcia zamordowanej 10-latki

mk 17:37 21 sierpnia 2015
fakt.pl
Redaktor naczelny dziennika Fakt przeprasza za zamieszczenie na okładce gazety zdjęcia 10-letniej dziewczynki, która została zaatakowana siekierą. Dziewczynka nie przeżyła. „Tak, zrobiliśmy błąd i dlatego chcemy przeprosić wszystkich, którzy poczuli się zranieni, dotknięci tą publikacją lub uznali ją za niestosowną” – pisze w oświadczeniu Robert Feluś.

20 sierpnia na pierwszej stronie tabloidu zamieszczono zdjęcie 10-letniej dziewczynki z Kamiennej Góry, która została brutalnie zamordowana przez napastnika z siekierą. Zdjęcie to wywołało burzę w środowisku dziennikarskim oraz były przyczyną lawiny krytycznych komentarzy wobec gazety.

 

Dziś redaktor naczelny Faktu postanowił przeprosić za – jak to określił - „użycie mocniejszego materiału”.

 

Historia zamordowanej brutalnie w Kamiennej Górze 10-letniej dziewczynki jest jedną z takich sytuacji, kiedy pod ogromną presją muszę decydować, jak sprawić, aby problem został zauważony i jak o tym mówić czytelnikom Faktu – pisze w specjalnym oświadczeniu Robert Feluś.

 

Dziś wiem, że było to niewłaściwe. Tak, zrobiliśmy błąd i dlatego chcemy przeprosić wszystkich, którzy poczuli się zranieni, dotknięci tą publikacją lub uznali ją za niestosowną – dodaje.

 

W oświadczeniu Feluś podkreśla też, że intencją redakcji tabloidu nie było zranienie kogokolwiek, ani szokowanie okrucieństwem. Tak, użyliśmy mocnego materiału i przepraszamy za to - szczególnie rodzinę Kamili, która w tych dniach doświadcza niewyobrażalnego bólu – czytamy.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, fakt.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze