Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Reakcja europosłów PiS na zestrzelenie malezyjskiego boeinga

apu 19:58 18 lipca 2014
FLICKR/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2.0
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego wydali oświadczenie, w którym apelują o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego ws. strącenia malezyjskiego samolotu.

Publikujemy treść tego oświadczenia:

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wyraża najwyższe potępienie aktu bezprzykładnej agresji, jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we Wschodniej Ukrainie. Samolot został strącony na wysokości ponad 10000 m, co oznacza, że użyta została zaawansowana broń. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy lotu MH17.

Tragedia, która wstrząsnęła światową opinią publiczną, wymaga zdecydowanej reakcji. Dlatego wzywamy społeczność międzynarodową do podjęcia natychmiastowych działań mających na celu ustalenie sprawców i przyczyn tej tragedii. Opowiadamy się za przeprowadzeniem międzynarodowego śledztwa przy pełnym dostępie do wraku i innych kluczowych dowodów, m.in. czarnych skrzynek.

Jednocześnie apelujemy o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego zgodnie z art. 146 Regulaminu PE.

Uważamy, że jest to wydarzenie, które w świetle długotrwałej agresji Federacji Rosyjskiej wymierzonej w państwo ukraińskie, powinno niezwłocznie znaleźć się w agendzie PE.

Źródło: www.ziemiamielecka.p

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze