Razem pomóżmy naszym rodakom na Kresach!
.jpg)
Życie Polaków na Kresach ziemiach nie należy do najłatwiejszych | Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie |
- To magiczne momenty spotkań, chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i historie, jakich mamy możliwość wysłuchać. Choć w tym roku pandemia mocno zweryfikowała nasze plany, dzięki wsparciu Fundacji PGE, współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Odra Niemen, 6 załadowanych po brzegi busów, przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej - mówi jeden z darczyńców.
Świąteczne paczki trafiły do polskich rodzin z Turmont, Solecznika, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi Rodacy. Niebawem dotrą także na Białoruś i Ukrainę.
- Prawdziwe Święta możemy poczuć jedynie dając coś od siebie drugiemu człowiekowi. To sprawia prawdziwą radość i pomaga nam stać się lepszymi ludźmi. - ppor. Mariusz Wiciński.
Źródło: Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

