Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ratownicy HZS odnaleźli ciało 39-letniego Słowaka. To pierwsza ofiara tej zimy w Tatrach

am 12:17 23 grudnia 2018
Ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby wznowili w niedzielę rano akcję poszukiwawczą mężczyzny, który dzień wcześniej został zasypany przez lawinę w Tatrach Słowackich. Trafiono na ciało 39-letniego Słowaka, niestety bez oznak życia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Dolinie Młynickiej zeszła lawina, porywając mężczyznę na oczach jego partnerów. Potężne lawinisko rozciągało się od okolic grani aż po dno doliny. Ratownicy HZS nie zdołali odnaleźć przysypanego turysty, a o godzinie 17 z powodu pogarszających się warunków zmuszeni byli przerwać akcję.

Dziś rano wznowiono akcję. Udział w niej brało 21 ratowników oraz 6 psów lawinowych. Stosunkowo szybko udało się zlokalizować ciało.

Po słowackiej stronie Tatr obowiązuje już trzeci stopień zagrożenia lawinowego. To pierwszy śmiertelny wypadek tej zimy w Tatrach.

II stopień zagrożenia lawinowego po polskiej stronie

Szlaki pokryte są śniegiem, jednak nie ma jeszcze warunków do uprawiania narciarstwa na terenie Tatr - szlaki i trasy narciarskie w Dolinie Bystrej oraz pozostałe nartostrady, nie zostały jeszcze uruchomione. W wielu miejscach wystają kamienie oraz roślinność. Warunki na szlakach są niekorzystne.Na wszystkich szlakach zalega świeży śnieg, jest ślisko. Niski pułap chmur ogranicza widoczność od wysokości około 1600 m n.p.m. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach grani i pod stromymi zboczami, ponieważ w tych miejscach będą tworzyć się depozyty nawianego śniegu. Na szlakach położonych poniżej górnej granicy lasu zalega zdecydowanie mniej śniegu, niż w wyższych partiach.
Planując wyjścia w góry, prosimy mieć na uwadze aktualnie panujące warunki oraz fakt, że dzień jest bardzo krótki (zachód słońca około godziny 15.40).

Źródło: tatromaniak.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze