Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rating Polski bez zmian. Szałamacha: Potencjał TK w oddziaływaniu na ocenę wiarygodności Polski kończy się

kg 13:36 18 lipca 2016
MF.GOV.PL
– Widać, że potencjał TK, jeżeli chodzi o jego możliwość oddziaływania na kwestię finansów publicznych i oceny wiarygodności Polski kończy się, poniekąd się wypala. Część świata polityków, która wiązała z tą sprawą nadzieję, musi się z tym pożegnać – powiedział minister finansów Paweł Szałamacha na temat decyzji agencji Fitch, która utrzymała rating wiarygodności kredytowej Polski.

Przypomnijmy, że kilka dni temu agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowy rating naszego kraju na niezmienionym poziomie A minus dla zobowiązań w walutach obcych oraz A dla zobowiązań w walucie krajowej. Wzrost realnego PKB w 2016 r. prognozowany jest na 3,2 proc., w 2017 i 2018 r - na 3,3 proc. CZYTAJ WIĘCEJ

Według ministra finansów Fitch opiera swoje decyzje o najświeższe dane z wykonania budżetu oraz zwraca uwagę na twarde dane ekonomiczne, zaś mniej na politykę i emocje. – Widać, że potencjał TK, jeżeli chodzi o jego możliwość oddziaływania na kwestię finansów publicznych i oceny wiarygodności Polski kończy się, poniekąd się wypala. Część świata polityków, która wiązała z tą sprawą nadzieję, musi się z tym pożegnać – powiedział Szałamacha.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze