Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rasistowski atak gwiazdy MMA - Conora McGregora! „Twoja żona to ręcznik”.

M.N. 20:13 3 kwietnia 2019
Twitter
Conor McGregor chcąc podgrzać atmosferę przed ewentualnym rewanżem z Chabibem Nurmagomiedowem, opublikował na Twitterze wpis, który można uznać za rasistowski.

Wojna między zawodnikami rozpoczęła się w październiku. Rosjanin Nurmagomiedow pokonał wówczas na gali UFC McGregora przez duszenie zza pleców i odebrał mu pas mistrza w wadze lekkiej tej najbardziej prestiżowej federacji MMA. 

Po porażce gwiazdor przebąkiwał o możliwości zakończenia kariery. „W dżungli może panować tylko jeden król. Tylko jeden” – napisał Nurmagomiedow w mediach społecznościowych. Ostatnio ocenił, że Irlandczyk jeszcze wróci.

„Nie bój się rewanżu, uciekający szczurku. I tak zrobisz to, co ci każą. Tak, jak zawsze to robisz” – zaczepił swojego oponenta. Opublikował również zdjęcie z wesela Nurmagomiedowa, na którym jego małżonka nosiła tradycyjny dagestański strój zakrywający twarz. „Koleś, twoja żona to ręcznik”. 

W mediach społecznościowych zawrzało. Pojawiły się oskarżenia o rasizm i islamofobię.

Taki atak Irlandczyka w kierunku partnerki Chabiba Nurmagomiedowa jest spowodowany wypowiedzią "Orła" w Moskwie, gdzie porównał on McGregora do zazdrosnej żony, która zapowiada odejście od męża, a później do niego wraca.

 

 

 

Źródło: tvp.info, w.pl, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze