Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Raport organizacji humanitarnych: Gwałty i molestowanie kobiet w ośrodkach dla uchodźców

mk 14:52 13 października 2015
Flickr/European Commission DG ECHO/CC BY-SA 2.0
Jak wynika z raportu Worldwide Movement of Human Rights (FIDH), w zbiorowych ośrodkach dla cudzoziemców samotne kobiety bardzo często narażone są na przemoc fizyczną i seksualną. Nawet w ciągu dnia kobiety boją się poruszać po przepełnionych centrach dla imigrantów.

Telewizja Deutsche Welle opisuje historię 20-letniej Syryjki Nersin, która dotarła do Bonn. Opowiadała ona, jak wyglądała jej podróż przez Grecję, Węgry i Austrię. Kobieta przyznaje, że najtrudniejsza sytuacja panowała na Węgrzech. – Widziałam, co działo się z innymi kobietami – mówiła, ale nie chciała rozwinąć tego tematu.

Nersin przyznała, że kulturowe uwarunkowania stanowią dla kobiet ogromne problemy. – Nie mogłam się położyć w obecności obcych mężczyzn – opowiadała. W arabskiej kulturze jest to bowiem niedozwolone.

FIDH wskazuje, że oprócz wojny i terroru, kobiety muszą zmagać się z przemocą seksualną podczas podróży do Europy oraz w ośrodkach dla uchodźców. Wiele takich kobiet boi się o mówić o tym z obawy przed piętnowaniem. Zbyt silna jest presja kulturowa, społeczna i religijna – tłumaczą autorzy raportu.

Przedstawiciele regionalnych niemieckich organizacji charytatywnych Paritätischer Wohlfahrtsverband, Pro Familia, oraz instytucji pomagających kobietom FrauenRat i Frauenbüros skrytykowały sytuację panującą w ośrodkach dla imigrantów. W liście otwartym sygnatariusze przekonują, że kobiety i dzieci są bezbronne i stają się łatwym łupem dla mężczyzn, którzy traktują je jako łatwą zdobycz. Skutkuje to gwałtami i molestowaniem seksualnym, których następstwem jest także zmuszanie do prostytucji.

 

Źródło: tvp.info, dw.com

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze