Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Raport ONZ: 68 cywilnych ofiar nalotów w Jemenie

ds 12:49 28 grudnia 2017
flickr/Photo RNW.org/CC BY-ND 2.0
W dwóch nalotach w Jemenie zginęło 68 cywilów – poinformował koordynator humanitarny Organizacji Narodów Zjednoczonych w Jemenie Jamie McGoldrick. Naloty przeprowadziła koalicja, której przewodniczy Arabia Saudyjska.

Pierwszy nalot uderzył w popularny, zatłoczony rynek w prowincji Taez. Zginęły w nim 54 osoby, w tym ośmioro dzieci, a ranne zostały 32. Drugi nalot przeprowadzono w prowincji Morza Czerwonego w Hodeida. Zginęło tam 14 osób z tej samej rodziny.

Jamie McGoldrick powiedział, że naloty powietrzne zabiły dziesiątki cywilów w ciągu ostatnich 10 dni. "Ta absurdalna wojna doprowadziła jedynie do zniszczenia kraju i niewspółmiernego cierpienia ludzi" - przekazał w oświadczeniu.

Od marca 2015 roku koalicja sunnitów pod wodzą Arabii Saudyjskiej walczy z wspieranymi przez Iran szyickimi rebeliantami Huti. Zmierzają oni do odsunięcia od władzy prezydenta Jemenu Abd ar-Raba Mansura Al-Hadiego. Huti kontrolują terytoria na północy i zachodzie kraju. Saudyjczycy zamierzają do tego, aby Hadi przejął całą władzę w kraju.

ONZ uważa, że w Jemenie trwa obecnie najgorszy kryzys humanitarny na świecie. Według Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża liczba osób chorujących na cholerę sięgnęła miliona. Brakuje także żywności, dostępu do czystej wody i opieki medycznej.

Źródło: ONZ

Wczytuję ocenę...
TAGI: ONZ, Jemen


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze