Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ranking najlepszych i najgorszych linii lotniczych świata

ds 20:16 5 grudnia 2017
Twitter
Amerykańskie GoJet Airlines są najlepszymi liniami lotniczymi na świecie – wynika z rankingu przygotowanego przez brytyjskiego dostawcę ubezpieczeń medycznych Get Going. Na drugim biegunie natomiast znalazły się linie Air China oraz Air Asia.

W raporcie widnieje 40 linii lotniczych. Jak zaznaczają sprawcy całego zamieszania, podczas przygotowania zestawienia pod uwagę wzięto bezpieczeństwo, liczbę odwołanych lotów czy opóźnień we wrześniu. Brytyjski The Independent, dodaje, iż wszystkie linie lotnicze uwzględnione w zestawieniu wyraziły zgodę na opublikowanie swoich wyników (mimo tego, że wrzesień był miesiącem, w którym szalał huragan i wiele połączeń zostało odwołanych lub opóźnionych właśnie z tego powodu).

1. GoJet Airlines

Na czele rankingu znalazł się krajowy amerykański przewoźnik GoJet, którego bazy stanowią lotniska w Chicago i Denver.

Powstała w 2004 roku linia ma się czym pochwalić. Średnie opóźnienie w badanym okresie wyniosło bowiem zaledwie 33 minuty. Przewoźnik otrzymał przy tym najwyższe oceny dotyczące bezpieczeństwa.

2. ANA

Japońska linia lotnicza miała niewiele, bo 0,17 proc. odwołanych lotów w badanym okresie. Ponadto doskonałe oceny dotyczące bezpieczeństwa i zadowolenie klientów sprawiły, że All Nippon Airways wyprzedza tylko amerykański przewoźnik.

3. Air New Zealand

Częsty zwycięzca rankingów linii lotniczych, linia Air New Zealand, tym razem znalazła się na najniższym stopniu podium. Z częstotliwością anulowania wynoszącą mniej niż jeden procent i nieco ponad pięcioma procentami opóźnionych lotów.

4. Swiss

Jak zauważa Independent, mimo że szwajcarskiemu przewoźnikowi spadła zarówno ocena dotycząca bezpieczeństwa, jak i zadowolenie klientów, to znalazł się on na czwartym miejscu, z niskimi wskaźnikami anulowanych oraz opóźnionych lotów.

5. Turkish Airlines

Pierwszą piątkę zamyka linia Turkish Airlines. W związku z niepokojami politycznymi i incydentami terrorystycznymi 2017 rok nie był łatwy dla tureckich organizacji turystycznych i operatorów, ale krajowy przewoźnik zajął piąte miejsce w badaniu. To zasługa małej liczby odwołanych lotów i doskonałej oceny bezpieczeństwa.

Na ostatnim miejscu zestawienia najlepszych linii lotniczych znalazła się linia Air China. Nie brakuje także niespodzianek. W dole rankingu znalazły się bowiem między innymi tacy przewoźnicy jak Virgin Arlantic i Air France.

Najgorsze linie lotnicze według Get Going:

31. Virgin Atlantic

32. Hainan Airlines

33. jetBlue

34. Air France

35. West Air

36. Hong Kong Airlines

37. Eastern Australia Airlines

38. Cobham

39. Air Asia

40. Air China

Źródło: Get Going, TVN24BIS, The Independent

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze