Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rani Maria Vattalil beatyfikowana

am 10:27 6 listopada 2017
youtube.com
W miejscowości Indore w Indiach odbyła się beatyfikacja siostry Rani Marii Vattalil ze Zgromadzenia Sióstr Klarysek Franciszkanek. Zakonnica została zamordowana w 1995 roku.

Siostra Rani opiekowała się ubogimi rolnikami w stanie Madhya Pradesh. Bogaci właściciele ziemscy nie akceptowali takiej postawy. Nasłali na nią płatnego mordercę. Ten zadał jej nożem 54 ciosy. Siostra Rani zmarła w wieku 41 lat.

Radio Watykańskie podkreśla, że wymownym owocem śmierci hinduskiej zakonnicy jest przemiana duchowa, jakiej doświadczył zabójca. Okazał skruchę, a dzięki staraniom krewnych siostry Reni udało mu się uniknąć pełnego wymiaru kary. Teraz regularnie odwiedza grób swojej ofiary. Z czasem skłonił się ku nawróceniu na katolicyzm.

Uroczystości beatyfikacyjnej przewodniczył w imieniu papieża kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnym. Zebrało się 10 tysięcy wiernych, co na tamte warunki oznacza tłum.

– Jest to wielkie błogosławieństwo dla Indii, a zwłaszcza dla regionu takiego jak nasz, bo pośród niepewności i braku stabilizacji jest to dla nas jasny znak czasów. W ubiegłym roku odbyła się w Rzymie kanonizacja Matki Teresy. Teraz my otrzymujemy w osobie tej nowej błogosławionej wyraźny wzór człowieka troszczącego się o ubogich, wykluczonych i zapomnianych. Jest to więc bardzo ważne wydarzenie dla Kościoła w północnych Indiach - powiedział bp Chacko Thottumarickal w Radiu Watykańskim.

– W Indiach została ogłoszona błogosławioną siostra Regina Maria Vattalil. (…) Dała świadectwo Chrystusowi w miłości i łagodności, dołączając do długiego szeregu męczenników naszych czasów. Niech jej ofiara stanie się nasieniem wiary i pokoju, zwłaszcza na ziemi indyjskiej. Była bardzo dobra, nazywano ją uśmiechniętą siostrą - odniósł się papież Franciszek w ubiegłą niedzielę.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze