Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rafalska: "Życie jest wartością bezcenną, najważniejszą. Jestem za ochroną życia"

JD 20:02 26 listopada 2020
Życie jest wartością bezcenną, najważniejszą. Jestem za ochroną życia - powiedziała europosłanka. pexels.com/Gustavo Fring
Gościem programu “Oddaję państwu głos” była europosłanka, Elżbieta Rafalska.

- Polski nie można tylko okładać kijem, stawiać bezpodstawnych zarzutów. Polska nie da się zapędzić w kozi róg. Polska może skorzystać ze swoich praw jako członek Unii Europejskiej — zaapelowała europosłanka PiS.

- Próbuje się  trudną sytuację pandemii, wzrostu poczucia zagrożenia przez obywateli i wiązania tego z budżetem nadużywać, a jednak są tacy, którzy potrafią się temu przeciwstawić - dodała.

- Każdy twardo walczy w Unii o interesy narodowe. Musimy o tym pamiętać. Między bajki włóżmy, że wszyscy rezygnują z wszystkiego, aby osiągnąć jakiś konsensus — stwierdziła Rafalska

Elżbieta Rafalska o Unii Europejskiej: 

- Musimy pamiętać, że ze względu na fakt, że dobrze wykorzystaliśmy środki unijne i te lata obecności w Unii są widoczne [...] mamy sporo euroentuzjazmu, chociaż to się zamienia w euro realizm.

- Unia nie wyciągnęła z Brexitu żadnych wniosków. Nie było samokrytyki. Brniemy w te same błędy, które były do tej pory.

- Linia orzecznicza TK była znana nawet wcześniej. Prezesi TK też w tej sprawie się wypowiadali. Sprawa jest absolutnie drażliwa politycznie [...] Nigdy nie będzie dobrego czasu, żeby takie decyzje podejmować. […] Jeżeli mówimy o strajku kobiet. […] myślę, że to jest strajk, który się sam kompromitował  -  powiedziała europosłanka. 

- Życie jest wartością bezcenną, najważniejszą. Jestem za ochroną życia — dodała minister.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Rafalska, życie, TK, UE


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze