Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rafalska: Nasze rozwiązania zmieniły sytuację polskich rodzin, pracowników, seniorów

MD 11:13 15 listopada 2016
Telewizja Republika
- Zauważalne już teraz efekty programu Rodzina 500+, to spadek o 130 tys. osób korzystających z pomocy społecznej, zmaleje o połowę ryzyko ubóstwa wśród dzieci do 17. roku życia, a liczebność Polaków może być w 2050 r. wyższa o 1,7 mln niż przewidywano we wcześniejszych analizach - mówiła podczas podsumowania prac rządu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społeczna, Elżbieta Rafalska.

 - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to resort, którego celem jest tworzenie warunków do budowania bezpiecznego bytu rodziny. Jednym z podstawowych działań jest uchwalony w ciągu pierwszych 100 dni rządu program Rodzina 500+. Programem została objęta ponad połowa dzieci do 18 roku życia. Z programu korzysta ok. 2,7 mln rodzin, wychowujących 3,8 mln dzieci, w tym 220 tys. dzieci niepełnosprawnych. W sumie w ramach programu rodziny otrzymały już 13 mld zł. Zauważalne już teraz efekty, to spadek o 130 tys. osób korzystających z pomocy społecznej, zmaleje o połowę ryzyko ubóstwa wśród dzieci do 17. roku życia, a liczebność Polaków może być w 2050 r. wyższa o 1,7 mln niż przewidywano we wcześniejszych analizach. Nie spełniły się założenia, że pieniądze będą marnotrawione. Rodziny przeznaczają pieniądze na dzieci - na odzież, obuwie, rodzinne wakacje, edukację - wyliczała minister Rafalska.

- Dla nas i dla mnie to powód do ogromnej satysfakcji i słuszność obranych priorytetów. Likwidujemy patologie na rynku pracy - pracodawca i pracownik muszą posiadać umowę na piśmie przed podjęciem zatrudnienia, kończymy z głodowymi stawkami dla osób pracujących na umowie o dzieło i umowie-zleceniu. Mamy też najlepszą od 25 lat sytuację na rynku pracy. Podniesiemy minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia i będzie to jedna z najwyższych podwyżek - zaznacza Rafalska.

- Tworzymy nowoczesne prawo pracy, pracuje nad tym komisja złożona ze znakomitych prawników. Podnosimy najniższe emerytury dla rolników do poziomu 1000 zł, wzrośnie renta socjalna, wprowadziliśmy nowy mechanizm waloryzacyjny. Budujemy dialog społeczny w Polsce, a wypracowano dzięki niemu np. kompromis stawki godzinowej - mówi Elżbieta Rafalska.

- Ten rok dla kierowanego resortu to 8 ustaw i 37 rozporządzeń, pracujemy nad kolejnymi 11 projektami ustaw i 16 rozporządzeniami. To intensywny i okupiony ciężką praca rok. Wprowadziliśmy rozwiązania, które zmieniły sytuację polskich rodzin, polskich pracowników i polskich seniorów - podsumowuje minister.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze