Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rafalska: Już 210 tysięcy wniosków wpłynęło drogą elektroniczną o świadczenie szkolne 300+

AS 9:40 3 lipca 2018
Telewizja Republika
– Już 210 tysięcy wniosków wpłynęło drogą elektroniczną o świadczenie szkolne 300+. A to dopiero 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Polacy korzystają z tego nowoczesnego narzędzia, które mogliśmy zaproponować - powiedziała na antenie radiowej Jedynki minister Elżbieta Rafalska.

Od 1 lipca można składać przez internet wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł dla uczniów w wieku do 20 lat. Kryterium dochodowe nie obowiązuje przy przyznaniu tej kwoty. 

- Już 210 tysięcy wniosków wpłynęło drogą elektroniczną o świadczenie szkolne 300+. A to dopiero 2 dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Polacy korzystają z tego nowoczesnego narzędzia, które mogliśmy zaproponować. Jak do tego doliczymy jeszcze wnioski o świadczenia 500+, to mamy dane o 260 tys. wniosków - poinformowała w radiowej Jedynce minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 

Polityk podkreśliła, że od 1 lipca można składać wnioski, ale tylko online - Jeśli chodzi o ubieganie się o świadczenia drogą papierową, to będzie to możliwe od 1 sierpnia. W przypadku wyprawki szkolnej należy składać wnioski do 30 listopada, bo inaczej ta kwota nam przepadnie. Jeśli samorządy rozpatrzą wnioski 300+ szybko, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostały dofinansowanie jeszcze w lipcu. Jesteśmy gotowi do wypłaty - dodała. 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze