Radwańska w drugiej rundzie US Open

facebook.com/ConnecticutOpen

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka w pierwszym spotkaniu na kortach Flushing Meadows pokonała reprezentantkę gospodarzy Jessicę Pegulę 6:1, 6:1.

Krakowianka kontynuuje swoją serię zwycięstw bez straty seta. Po wygraniu w ten sposób czterech pojedynków w turnieju w New Haven, teraz w podobnym stylu rozpoczęła US Open. Jej rywalka Jessica Pegula zajmuje 138 pozycję w rankingu WTA, aby zagrać w turnieju głównym musiała przebrnąć przez kwalifikacje.

Młoda Amerykanka zaczęła spotkanie z Polką bardzo nerwowo. Popełniała dużo błędów i w pierwszych trzech gemach nie wygrała żadnej piłki. Z czasem zaczęła grać trochę lepiej, ale przeciwstawić się wyżej notowanej rywalce nie była w stanie. Radwańska dominowała na korcie i pierwszego seta wygrała do 1.

Druga partia przyniosła co prawda kilka bardziej wyrównanych gemów, jednak rezultat był podobny jak w pierwszej odsłonie. Krakowianka w niecałą godzinę zakończyła spotkanie w dwóch setach i awansowała do drugiej rundy. W niej jej rywalką będzie Naomi Broady z Wielkiej Brytanii.

Źródło: usopen.org