Radwańska gromi w Miami

Agnieszka Radwańska
facebook.com/MiamiOpenTennis

Agnieszka Radwańska w swoim pierwszym meczu w turnieju WTA w Miami oddała rywalce zaledwie jednego gema. Polka pokonała w drugiej rundzie Alize Cornet 6:0, 6:1 i w kolejnej fazie zmierzy się Amerykanką Madison Brangle.

Turniej w Miami posiada rangę Premier Mandatory, co oznacza, że zaliczany jest do czterech najważniejszych turniejów poza Wielkim Szlemem. Radwańska jest rozstawiona z numerem 3 na liście startowej, dzięki czemu w pierwszej rundzie miała wolny los. Alize Cornet zajmuje obecnie 42 miejsce w rankingu WTA. Do tej pory obie tenisistki potykały się ze sobą siedem razy, z czego sześć meczów wygrała Krakowianka.

Przebieg spotkania był bardzo jednostronny. Polka wygrała pierwszego seta do zera, jedyny moment kiedy rywalka mogła nawiązać walkę miał miejsce w piątym gemie, w którym udało się Francuzce doprowadzić do gry na przewagi. Radwańska również wtedy nie pozostawiła jednak przeciwniczce złudzeń, przełamała ją i po chwili skończyła seta.

Druga partia rozpoczęła się od wygrania przez Cornet swojego serwisu. Jak się później okazało był to tylko honorowy gem, sześć następnych padło łupem Krakowianki. Polkę w trzeciej rundzie czeka pojedynek z reprezentantką gospodarzy Madison Brangle (WTA 60), która wyeliminowała Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą 7:5, 6:4.

Źródło: wtatennis.com