Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radosław Pyffel wicedyrektorem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

kg 7:10 19 lipca 2016
Telewizja Republika
Prezes Centrum Studiów Polska-Azja Radosław Pyffel został wybrany na stanowisko wicedyrektora w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), uzyskując zgodę pozostałych państw konstytuanty: Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Islandii. "Do swojej roli przygotowywałem się wiele lat. Lata studiów w Chinach i pracy z Chińczykami, pracy w Azji i z Azjatami, pracy w think- tanku i w biznesie w środowisku międzynarodowym. Otrzymałem od ministra finansów RP wielką szansę uczestnictwa w budowie nowej globalnej instytucji finansowej (powstającej w Azji). Zrobię wszystko by godnie reprezentować Polskę. Obiecuję ciężką pracę. Efekty powinny przyjść" – napisał Pyffel na Facebooku.

Formalnie konstytuanta reprezentowana jest w Radzie Dyrektorów Banku przez Dyrektora oraz dwóch Zastępców. Stanowiska te objęte są rotacją, zgodnie z wypracowanymi zasadami na lata 2016-2034. W latach 2020-2022 Polsce przypadnie w ramach konstytuanty stanowisko Dyrektora Wykonawczego w AIIB oraz ponownie stanowisko Zastępcy Dyrektora Wykonawczego w latach 2026-2030.

Polska jest pełnoprawnym członkiem Banku od 15 czerwca 2016 r., a minister finansów RP pełni funkcję Gubernatora z ramienia Polski. AIIB został założony przede wszystkim z myślą o finansowaniu inwestycji infrastrukturalnych w państwach Azji, gdzie skala potrzeb w tym zakresie jest znaczna. Według szacunków potrzeby te wynoszą 1 bilion USD rocznie do 2020 r.

Radosław Pyffel jest współzałożycielem i prezesem Centrum Studiów Polska-Azja, think tanku zajmującego się rozpowszechnianiem wiedzy na temat Azji i relacjami Polski z tym kontynentem. CSPA zrzesza ekspertów zajmujących się niemal wszystkimi krajami Azji i posiadających głęboką wiedzę na temat ich kultury, gospodarki i polityki. Pan Pyffel współpracuje także z Instytutem Sobieskiego w Warszawie, jest autorem licznych analiz i publikacji nt. Chin. W latach 2010-2014 był doradcą w Sejmie.

"Dlatego chciałbym na koniec powiedzieć Wam cos co będzie moim przesłaniem w AIIB: warto mieć marzenia i o nie walczyć, nawet gdy się z Was śmieją. Ciężko pracujcie, dążcie za wszelką cenę do profesjonalizmu, nie snujcie geopolitycznych wizji, tylko po prostu wykonujcie solidnie swoja robotę, nie bacząc na przeciwności. Nie działajcie w pojedynkę, ale w zespole. Przyjdzie dzień gdy Wasza ciężka praca zostanie doceniona i nagrodzona" – napisał Pyffel.

 

Źródło: mf.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze