Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rada UE przyjęła stanowisko w sprawie pracowników delegowanych

pmb 1:28 24 października 2017
Wikimedia Commons
Rada podjęła decyzję pomimo braku zgody m. in. Polski i Węgier. Stanowisko Polski opierało się na sprzeciwie wobec zawężania stanowiska tylko do transportu.

W Luksemburgu odbyło się właśnie posiedzenie Rady Unii Europejskiej, w którym udział wzięli ministrowie krajów członkowskich. Na spotkaniu dyskutowano o kwestii zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kraje próbowały dojść do kompromisu – negocjacje trwały aż 12 godzin.

Dokumentu nie podpisały takie kraje jak Polska, Węgry, Litwa i Łotwa. Od głosu natomiast wstrzymały się Wielka Brytania, Chorwacja i Irlandia.

Ostatecznie ustalono, że okres delegowania może trwać 12 miesięcy, a w szczególnych wypadkach można wydłużyć ten okres o dodatkowe 6 miesięcy.

– Nie możemy poprzeć tej propozycji, która jest kolejną propozycją, nie do końca spójną, niełatwą w interpretacji. To prawo nie jest tak spójne, jak byśmy chcieli. Nasze stanowisko jest na nie – podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Źródło: fakty.interia.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze