Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Błaszczak: Wojsko Polskie musi być liczniejsze!

AS 13:14 1 lipca 2019
mon.gov.pl
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w Łebie kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Jest to czwarta edycja, która ma na celu zwiększenie stanu osobowego polskiej armii.

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, od tamtego czasu złożono prawie 17 tysięcy wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego. 

Jak podkreślił w przemówieniu Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak - podstawą bezpieczeństwa Polski i Polaków jest polska armia. - Wojsko Polskie musi być liczniejsze, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani - mówił szef MON.

W ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego, które pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Szef obrony dodał, że ministerstwo przygotowało również nową akcję "Wojskowe wyzwanie". W każdą sobotę począwszy od 13 lipca w określonych garnizonach, można będzie przyjść, zapoznać się ze sprzętem, wziąć udział w zajęciach, tak jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, można będzie więc zostać na jeden dzień żołnierzem - podkreślił Mariusz Błaszczak. 

Uczestnicy akcji nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze