Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Znajdujecie się na pierwszej linii zmagań". Abp Jędraszewski napisał list do kapłanów

JK 14:31 31 października 2020
Abp Marek Jędraszewski.facebook/Archidiecezja Krakowska
"Znajdujecie się na pierwszej linii zmagań o cywilizację miłości, która tak bardzo leżała na sercu św. Janowi Pawłowi II Wielkiemu, i która obecnie znalazła się w naszej Ojczyźnie w stanie wielkiego zagrożenia" - napisał do kapłanów metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W sobotnim liście do duchownych krakowskich metropolita abp. Marek Jędraszewski podziękował im za wsparcie i podkreślił, że "ze swej strony również Was zapewniam o mojej modlitwie w Waszych intencjach, zdając sobie sprawę z tego, że znajdujecie się na pierwszej linii zmagań o cywilizację miłości, która tak bardzo leżała na sercu św. Janowi Pawłowi II Wielkiemu i która obecnie znalazła się w naszej Ojczyźnie w stanie wielkiego zagrożenia".

Jak zaznaczył, obecny czas związany jest z "niewyobrażalną, nie tylko słowną, agresją". "Dewastuje się nasze świątynie, a przede wszystkim oskarża się nas za to, że stoimy na straży prawdy o godności i świętości każdego ludzkiego życia zawartej w Chrystusowej Ewangelii" - napisał.

Przywołał też fragment Listu św. Pawła do Efezjan. Apostoł wzywa w nich do walki nie przeciw "krwi i ciału", ale "przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich" oraz do "wzięcia na siebie pełnej zbroi Bożej", "hełmu zbawienia i miecza Ducha, to jest słowa Bożego", "aby w dzień zły zdołać się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko".

Przytaczając fragmenty Listu św. Pawła, Jędraszewski wskazał na potrzebę czuwania i modlitwy za siebie nawzajem.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze