Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Żeby nikt nie czuł się osamotniony". Terytorialsi "Łączą na Święta"

JJ 22:01 18 grudnia 2020
Terytorialsi startują z akcją "Łączymy na Święta"Twitter/@mblaszczak
– Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Łączymy na Święta” pomogą wirtualnie skontaktować się osobom starszym, samotnym, chorym z ich bliskimi; akcja rusza w poniedziałek - poinformował w piątek w TVP Info szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak był pytany o rozpoczynająca się w poniedziałek 21 grudnia akcję Wojska Polskiego „Łączymy na Święta”.

 

– To jest akcja WOT. Chciałem podziękować żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za kreatywność, nie tylko za świadczoną pomoc. W tej akcji żołnierze połączyli fantastyczny pomysł z ofiarną pomocą potrzebującym - powiedział minister obrony narodowej. Jak wyjaśnił, osoby chore, samotne, starsze mogą zgłosić się poprzez specjalną infolinie do WOT.

– Żołnierze przyjadą - oczywiście zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z norm sanepidu - i poprzez łącza internetowe połączą pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi - powiedział Błaszczak.

Błaszczak: każdy będzie mógł porozmawiać z bliskimi

 

Jak dodał, dzięki tej akcji przed świętami Bożego Narodzenia każdy będzie mógł porozmawiać ze swoimi bliskimi.

– To jest bezcenne. Święta Bożego Narodzenia charakteryzują się tym, że są świętami, kiedy czerpiemy radość z kontaktu z drugim człowiekiem. Niestety z uwagi na epidemię nie może dochodzić do bezpośrednich kontaktów, ale przy wykorzystana nowoczesnej techniki żołnierze WOT taką formę pomocy oferują. Zachęcam, żeby skorzystać, żeby nikt nie czuł się osamotniony - mówił minister obrony narodowej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze