Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Żeby bardziej otworzyć swoje serca na Jezusa Chrystusa. I dla niego nie lękać się, że nam cokolwiek zabierze..." 308. Warszawska Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę

PR 10:39 6 sierpnia 2019
twitter.com/archwwa
Prawie 5 tys. osób ruszyło we wtorek na Jasną Górę w 308. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej pod hasłem "Jasnogórska Pani Życia". "Bardzo ważne jest to, żeby w zabieganiu dzisiejszego świata mieć jasno postawiony cel - dokąd idę, jaki jest koniec mojego życia" - mówił podczas homilii kard. Kazimierz Nycz.

 

308. Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszyła z kościoła ojców paulinów przy ul. Długiej. Wymarsz poprzedziła msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, który przypomniał, że wierni są spadkobiercami ponad trzystuletniego dziedzictwa warszawskiej pielgrzymki.

- Dzisiaj nosi ona tę palmę pierwszeństwa, za którą jesteśmy odpowiedzialni i za to, że tę palmę wysoko dźwigacie i trzymacie, godnie chciałem wam zaraz na początku tej pielgrzymki bardzo serdecznie podziękować. Bo jest to dzisiaj, może jeszcze bardziej niż w poprzednich latach, bardzo ważny i mocny znak życia Kościoła, wiary ludzi - mówił metropolita warszawski.

 

Kardynał Kazimierz Nycz nawiązał też do hasła pielgrzymki "Jasnogórska Matka Życia". Wskazał, że były to słowa bliskie kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, który podkreślał, że Maryja jest matką życia nie tylko duchowego, ale i doczesnego. 

- Pielgrzymka ma jeden z takich ważnych celów - żeby bardziej otworzyć swoje serca na Jezusa Chrystusa. I dla niego nie lękać się, że nam cokolwiek zabierze, że nam zabierze wolność, że nam zabierze radość. Bo bez niego nie można do końca zrozumieć człowieka i nie można do końca przeżyć wolności i godności swojego życia - podkreślił duchowny.

 

Organizowana przez warszawskich paulinów pielgrzymka została zapoczątkowana w 1711 r. i wyróżnia ją to, że pielgrzymuje nieustannie i w sposób nieprzerwany - odbywała się nawet w czasach zaborów i podczas wojny. 

 

Czytaj także:

Papież Franciszek do młodych: Nie lękajcie się, bierzcie odpowiedzialność w swoje ręce

Źródło: Telewizja Republika, twitter, IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze