Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zawsze gotowi, zawsze blisko". Terytorialsi podnoszą kwalifikacje w zakresie pierwszej pomocy

JJ 16:29 11 sierpnia 2020
Żołnierze WOT podczas kursu pierwszej pomocy43 BLP Braniewo, ppor. Anna Szczepańska
Żołnierze 43. Batalionu Lekkej Piechoty z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej na początku sierpnia uczestniczyli w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Terytorialsi najpierw zdobywali wiedzę teoretyczną, później ćwiczyli akcje pozorowane.

Żołnierze przećwiczyli TRIAGE – procedurę stosowaną w medycynie ratunkowej, umożliwiającą służbom medycznym segregację rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowań.

W myśl tej procedury nadaje się poszkodowanym określony priorytet poprzez oznaczenie odpowiednim kolorem (czerwony,żółty, zielony,czarny) w zależności od oceny ich stanu.

To zadanie wymagało od żołnierzy nie tylko wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, ale również pracy zespołowej.

Celem kursu KPP, który odbywał się w dniach 3-8 sierpnia br. było przygotowanie terytorialsów do realizacji zadań z zakresu ratownictwa. Kurs dotyczył przede wszystkim udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia do momentu przekazania ich personelowi medycznemu.

Kolejni żołnierze WOT z Warmii i Mazur rozpoczną swój kurs KPP już 17 sierpnia. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności.

Źródło: 43 BLP Braniewo, ppor. Anna Szczepańska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze