Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zagrożenie ze strony Rosji jest czymś bardzo realnym". Minister Zagórski i europoseł Czarnecki w poranku TV Republika

PR 9:03 26 września 2019
Telewizja Republika
Gośćmi poranka w Telewizji Republika byli minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz przebywający europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Rosjanie werbują często – tak przynajmniej twierdzą eksperci - hakerów łapanych na włamaniach, by pracowali dla państwa rosyjskiego. To coraz zwiększy problem - mówił Ryszard Czarnecki.

 

Na początku rozmowy minister Zagórski mówił o tym, ja wielkie znaczenie ma sieć transmisji danych 5G dla rozwoju oraz dlaczego tak ważne jest by była to sieć bezpieczna.

- Stąd współpraca z USA w tym zakresie. Przede wszystkim w ramach NATO. Chcemy by w ramach UE były podobne standardy bezpieczeństwa – mówił Zagórski.

Ryszard Czarnecki wskazał, że w UE coraz bardziej dostrzega się potrzebę dbania o cyberbezpieczeństwo i zabezpieczanie przed ingerencją państw trzecich – mimo iż nie mówi się tego wprost – te państwa „trzecie” to przede wszystkim Rosja i Chiny.

- Z naszego punktu widzenia zagrożenie ze strony Rosji jest czymś bardzo realnym. Obserwowaliśmy już paraliżowanie sieci przez hakerów działających jak armia. Ataki na polską sieć, łamane kody Pentagonu USA, banków. Rosjanie werbują często – tak przynajmniej twierdzą eksperci - hakerów łapanych na włamaniach, by pracowali dla państwa rosyjskiego. To coraz zwiększy problem. Dobrze, że UE się ocknęła, i pod drugie, dobrze, że Polska współpracuje z USA w tym zakresie – stwierdził Czarnecki.

Minister Soboń, w odniesieniu do zbliżających się wyborów wskazał, że w Polsce, system do liczenia głosów jest systemem autonomicznym i jest jedynie systemem pomocniczym – podstawowy jest papierowy.

- To też element zabezpieczenia przed ewentualnym sfałszowaniem – dodał.

Minister prosił także na antenie Telewizji Republika, by wszelkie niepokojący sygnały zgłaszać poprzez specjalny portal https://www.bezpiecznewybory.pl/ wszelkie zauważone nieprawidłowości czy niepokojące sygnały.

Europoseł Ryszard Czarnecki stwierdził, że obecnie wpływ rosyjskiej propagandy, zwłaszcza w krajach jak Ukraina, Białoruś, kraje Kaukazu południowego czy Mołdawia jest ogromny. Do tego stopnia, ze stanowi realne zagrożenie wpływu na wyniki wyborów.

- Mówi się też o wpływaniu Rosjan na brexit i wyniki wyborów w USA choć tam to pewnie pochodne sporu politycznego w USA i w to bym nie ingerował. Pokazuje to jednak, że jesteśmy przed nowy i wyzwaniami. Przeciwnik uderza teraz inaczej niż 10 lat temu. Zasługa też pana ministra, że Polska jest na to gotowa – powiedział Czarnecki.

 

Czytaj także:

Macierewicz: Potrzebujemy silnego wojska, które odeprze każdego wroga

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze