Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zagrożenie dla światowego systemu informacji". W więzieniach na całym świecie, przetrzymywanych jest 250 dziennikarzy

PR 7:41 16 grudnia 2019
pixabay
250 dziennikarzy jest przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie - wynika z raportu Komitetu Ochrony Dziennikarzy. Główną przyczyną represji jest krytyka polityki rządów i partii oraz publikacje na temat korupcji i naruszania praw człowieka.

 

Joel Simon, dyrektor Komitetu Ochrony Dziennikarzy, zwraca uwagę, że zamykanie w więzieniach setek pracowników mediów stanowi zagrożenie dla światowego systemu informacji.

Na liście krajów ograniczających wolność prasy czołowe miejsca zajmują: Chiny, Turcja, Arabia Saudyjska, Egipt, następnie Erytrea, Wietnam, Iran, Rosja i Kamerun. W gronie więzionych jest 20 kobiet. Połowa aresztowanych dziennikarzy publikowała informacje w internecie.

 

 

Jedną z głównych przyczyn aresztowań są oskarżenia o propagowanie fałszywych wiadomości.

Komitet Ochrony Dziennikarzy wskazuje na coraz ostrzejsze restrykcje ze strony rządu w Pekinie, który nie toleruje krytyki partii komunistycznej. W Turcji dziennikarzom nieprzychylnym władzy zarzuca się współpracę z grupami terrorystycznymi.

Jak wynika z raportu Komitetu, w tym roku 25 dziennikarzy zginęło z racji wykonywania zawodu. Większość z nich zamordowano w Meksyku, gdzie trwa wojna z kartelami narkotykowymi.

Działający w Nowym Jorku Komitet Ochrony Dziennikarzy został założony w 1981 roku, aby chronić dziennikarzy i wolność prasy.

 

Czytaj także:

Kolejna śmiertelna ofiara powodzi we Francji. Ciało odnaleziono w aucie

 

Źródło: Twitter, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze