Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zachowaj spokój i broń demokracji". KOD świętuje urodziny konstytucji

dmc 10:55 2 kwietnia 2016
WIKIPEDIA/ SILAR/ CC BY-SA 4.0
Dziś przypada 19. rocznica uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji Komitet Obrony Demokracji organizuje w całym kraju marsze, pikiety oraz akcje informacyjne ws. Trybunału Konstytucyjnego.

W Warszawie odbędzie się dziś kolejna demonstracja pod hasłem "Beata, drukuj ten wyrok". Sympatycy KOD organizują również marsze m.in. w Częstochowie, Krakowie i Opolu. Z kolei na Placu Chrobrego w Katowicach ma odbyć się pikieta "Zachowaj spokój i broń demokracji".

Obowiązującą konstytucję Zgromadzenie Narodowe (połączone izby Sejmu i Senatu) przyjęło 2 kwietnia 1997 r. 25 maja 1997 r. odbyło się referendum, w którym społeczeństwo większością 52,7 proc. głosów opowiedziało się za jej przyjęciem. Frekwencja w referendum wyniosła 42,86 proc.

16 lipca 1997 r. ustawę zasadniczą podpisał ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski. Konstytucja weszła w życie 17 października 1997 r. Składa się z preambuły i 13 rozdziałów, w tym z 243 artykułów. Od kilku miesięcy postulaty dotyczące zmiany zasadniczych jej zapisów zgłaszają posłowie Kukiz’15 i PiS. 

Źródło: Telewizja Republika, Gazeta Wyborcza

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze