Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji". Powstała Polsko-Amerykańska Izba Handlowa

PR 10:57 4 kwietnia 2018
Telewizja Republika
Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich. - Utworzenie Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej, jest wzmocnieniem obecności polskiego biznesu w USA i Amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce – powiedział podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Dziś w KPRM odbyła się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ambasadora USA w Polsce Paula W. Jonesa. Podczas konferencji poinformowano o utworzeniu Polskiej Izby Handlowej w USA.

Polski premier podkreślił, że jest to kolejny kamień milowy na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu w USA oraz amerykańskiego w Polsce.

- W zeszłym tygodniu podpisywaliśmy umowę na zakup systemu rakiet Patriot, był to milowy krok w budowaniu jeszcze ściślejszych więzów w relacji – stwierdził premier.

Dodał także, że utworzona izba państwowa wzmocni wzajemne relacje obu państw. Podkreślił, że utworzenie izby polsko-amerykańskiej, to "klasyczne win-win".

- Tutaj bardzo wyraźnie widzimy, że atrakcyjna sytuacja gospodarcza, stabilne fundamenty makroekonomiczne w zakresie długu publicznego, deficytu budżetowego, to są takie tematy, które interesują również przedsiębiorców, którzy chcą robić różnego rodzaju wspólne przedsięwzięcia, w tym przypadku polsko-amerykańskie" - stwierdził premier.

- Utworzenie Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej jest wzmocnieniem obecności polskiego biznesu w Stanach Zjednoczonych i amerykańskich przedsiębiorców w Polsce – podkreślił.

Premier wyraził zadowolenie ze wzmacniającej się współpracy zarówna na przestrzeni obronności jak i na gruncie politycznym.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w swoim wystąpieniu, że nastąpi dalsze pogłębianie polsko-amerykańskich relacji.

- Będziemy nie tylko pogłębiać polsko-amerykańskie relacje, ale chcemy też budować na nich przyszłość. (...) Jesteśmy nie tylko dla siebie bardzo ważnymi sojusznikami; Stany Zjednoczone coraz wyraźniej swoją obecnością w tej części Europy zaznaczają wagę projektu Trójmorza, ale też dzieje się tutaj na naszych oczach na pewno coś niezwykle ważnego dla kolejnych wielu lat historii relacji polsko-amerykańskich – stwierdził szef rządu.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze