Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Walka z wariantami koronawirusa to prawdziwy wyścig z czasem". Macron chce współpracy z Chinami i Rosją

RED 5:40 15 lutego 2021
Kraje afrykańskie słusznie rzucają nam wyzwanie w kwestii dostępu do szczepionekFot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL
- Walka z wariantami koronawirusa to prawdziwy wyścig z czasem; bez szybkich, skutecznych i zjednoczonych działań na skalę międzynarodową ryzykujemy, że wirus będzie rozprzestrzeniać się jeszcze szybciej – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron w opublikowanym w niedzielę wywiadzie.

W rozmowie z "Journal du Dimanche" szef państwa wyraził ubolewanie, że nie wszystkie kraje mają równomierny dostęp do szczepionek przeciwko koronawirusowi.

- Kraje afrykańskie słusznie rzucają nam wyzwanie w kwestii dostępu do szczepionek – wskazał szef państwa.

- Musimy przyspieszyć wysiłki, ponieważ liczy się każdy tydzień – podkreślił Macron, wzywając do przyspieszenia kampanii szczepień. - Musimy współpracować z Chińczykami i Rosjanami, aby szczepionki opracowane przez ich naukowców pasowały do tego wielkiego wielostronnego wysiłku przeciwko pandemii, kiedy już uzyskają certyfikaty WHO” - oświadczył Macron.

Francja w cieniu koronawirusa

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem we Francji potwierdzono u 16 546 osób, w szpitalach zmarło 167 osób z Covid-19 - podała w niedzielę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF). Od początku pandemii liczba wykrytych zakażeń we Francji wzrosła do 3 465 163, a zgonów do 81 814. Do szpitali trafiło 651 chorych na Covid-19, w tym 113 na oddziały intensywnej terapii.

Liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 wzrosła o 205 i wynosi 26 401. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3 299 chorych. Odsetek testów z wynikiem dodatnim obniżył się nieznacznie, z 6,1 do 6 procent.

Od początku kampanii we Francji zaszczepiono przeciw koronawirusowi łącznie 2 901 861 osób; 2 254 688 osób otrzymało pierwszą dawkę, a 647 173 również drugą.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze