Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W Punkt". Prof. Szeremietiew: w interesie USA jest utrzymanie układu z Europą Środkową zapoczątkowanego przez Trumpa

JJ 22:48 4 lutego 2021
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Gościem redaktora Ryszarda Gromadzkiego w programie "W Punkt" na antenie TV Republika był dziś prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. Na początku rozmowy prowadzący zapytał swojego rozmówcę, czy prezydentura Joe Bidena zapowiada "reset" między USA a Niemcami.

– Trudno to w tej chwili określić, ponieważ oceniając to, co może się wydarzyć i spoglądając na Waszyngton, myślę, że z jednej strony jest w interesie Stanów Zjednoczonych, aby utrzymać ten układ z Europą Środkową, który zaczęto budować pod rządami prezydenta Trumpa - ocenił były wiceszef MON. 

-Tak się przynajmniej teraz wydaje i takie sygnały też płyną od poszczególnych przedstawicieli administracji prezydenta Bidena - wskazał prof. Szeremietiew.

– Ale to oczywiście nie do końca musi oznaczać to, o czym myślimy. Pojawia się bowiem myśl, że dla polityki amerykańskiej ważniejsze okaże się silne oparcie się o Niemcy jako partnera niż o Europę Środkową. Nastąpiłaby gradacja Polski, biorąc pod uwagę tego typu relację - dodał. 

– Pojawiają się już przecież głosy, chociażby w Paryżu czy Madrycie, że współpraca z Polską jest jak najbardziej potrzebna, ponieważ Niemcy rosną w zbyt wielką siłę i mogą dominować w Europie, co Paryżowi nie będzie na pewno odpowiadać - ocenił rozmówca red. Gromadzkiego. 

 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze