Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W Punkt". Kaleta: chwała bohaterom codzienności

JJ 9:07 27 grudnia 2020
PAP
Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w dzisiejszym wydaniu programu "W Punkt" są m.in. poseł Piotr Kaleta (PiS) oraz senator Wojciech Konieczny (Lewica)

– Dobrze, że taka rzecz się wydarzyła. Ta sytuacja świadczy też o podejściu brytyjskiej służby zdrowia. Ten anglosaski system jest dość bezduszny, kieruje się pewnymi regułami, zasadami i nie wiem, co się musi wydarzyć, żeby te reguły w jakiś sposób naruszyć czy nagiąć - ocenił senator Konieczny, odnosząc się do świątecznej akcji polskich medyków wojskowych, którzy pomogli polskim tirowcom w Wielkiej Brytanii.

– Dobrze, że nasi medycy poświęcili te swoje świąteczne dni i stanęli na wysokości zadania. Bardzo dobrze, było to pokazanie, że naszych rodaków nie zostawia się samych na obczyźnie. Dobrze, że ta akcja została przeprowadzona, warto czasami poczuć opiekę państwa - dodał polityk Lewicy.

– Chwała bohaterom. Chwała bohaterom codzienności. To, co zrobili polscy żołnierze, lekarze, medycy, jak się okazało, było jedyne w skali europejskiej - ocenił poseł Kaleta. 

– Jako jedyne państwo potrafiliśmy zadbać o polskich kierowców, którzy w tak fatalnej sytuacji znaleźli się na obczyźnie. Pokazaliśmy, że polskie państwo funkcjonuje, w dodatku dobrze funkcjonuje - podkreślił. 

– Byliśmy jedynym krajem, który upomniał się o swoich obywateli. To dobrze wróży i doskonale pokazuje skuteczność działania naszego rządu, także w innych obszarach jeżeli chodzi o pandemię - dodał polityk PiS.

 – Nie ma takiej sytuacji, żeby nasz rząd bał się trudnych decyzji. Sytuacja pokazuje również to, jak ważnym ogniwem są Wojska Obrony Terytorialnej, tak przecież krytykowane przez różne opcje polityczne - wskazał Piotr Kaleta.

#WPunkt | #zapraszamy na #program o 9:06 z gośćmi:
@piotr_kaleta_
@WojciechKoniec4
• Dr Krzysztof #Kucharczyk
• Prof. Waldemar #Paruch
• Prof. dr hab. Henryk #Domański #włączprawdę z #TVRepublika pic.twitter.com/bsXYAirV43

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) December 27, 2020

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze