Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W 2021 roku będziemy w stanie dostarczyć na Ukrainę 6 mld m3 gazu rocznie". Podpisano memorandum ws. współpracy gazowej

am 17:20 31 sierpnia 2019
Twitter/@MinEnergii
W 2021 roku będziemy w stanie dostarczyć na Ukrainę 6 mld metrów sześc. gazu rocznie – podał pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Podkreślił, że będzie to możliwe po wybudowaniu 110 km odcinka gazociągu na Ukrainie, który pozwoli dostarczać błękitne paliwo z Polski.

W sobotę w Kancelarii Premiera podpisano memorandium ws. współpracy gazowej między Polską, USA i Ukrainą.

W trakcie towarzyszącej wydarzeniu konferencji, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski wskazał, że możliwość dostarczania gazu na Ukrainę od strony Polski otworzy się po rozbudowie gazoportu w Świnoujściu oraz zbudowaniu gazociągu Baltic Pipe w 2022 roku.

– W 2021 roku będziemy mogli dostarczyć na Ukrainę istotne ilości gazu, to będzie 6 mld m sześc. Rocznie – powiedział Naimski. Dodał, że „będzie to możliwe po wybudowaniu 110 km odcinka gazociągu na Ukrainie, który pozwoli dostarczać błękitne paliwo z Polski”.

– Liczymy na to w Polsce, że projekt interkonektora polsko-ukraińskiego, będzie mógł być w terminie zrealizowany – zaznaczył pełnomocnik.

 

Źródło: media, premier.gov.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze