Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"USA z zadowoleniem przyjmują zmiany w ustawie o IPN". Jest oficjalne oświadczenie

PR 8:11 28 czerwca 2018
twitter
Rzecznik prasowa Departamentu Stanu Heather Nauert w wydanym oświadczeniu z zadowoleniem "powitała przyjęcie poprawek do ustawy o działalności IPN". "Nowelizacja ustawy potwierdza przywiązanie Polski do swobody dyskusji i wolności słowa" – stwierdziła.

Holokaust i nazistowskie zbrodnie były niewysłowioną tragedią w historii Polski i ludzkości. Władze amerykańskie podzielają pogląd, że określenia obarczające państwo polskie odpowiedzialnością za zbrodnie popełnione przez nazistów na terenie okupowanej Polski, takie jak "polskie obozy śmierci" są niewłaściwe i krzywdzące.Najlepszym sposobem przeciwstawiania się takiemu przeinaczaniu faktów jest nieskrępowany i swobodny dialog – głosi oświadczenie.

Heather Nauert przekazała też, że zmiany wprowadzone przez polski parlament idą w stronę zagwarantowania nieodzownej swobody badań naukowych.

Oświadczenie Departamentu Stanu jest pierwszą oficjalną reakcją władz amerykańskich na uchwalenie przez Sejm RP, a następnie przyjęcie przez Senat bez poprawek nowelizacji ustawy o działalności Instytutu Pamięci Narodowej, którą prezydent Andrzej Duda podpisał tego samego dnia – wczoraj.

 

 

Źródło: state.gov

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze