Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"TOMASZ SAKIEWICZ I 40 ROZBÓJNIKOW" - pozew sędziów opłacił... przedsiębiorca!

7:35 7 stycznia 2019
Telewizja Republika
Coraz więcej pytań i wątpliwości pojawia się wobec pozwu 38 sędziów, którzy założyli sprawę sądową przeciw redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi. Nie spodobał się im autoryzowany wywiad tygodnika z premierem Mateuszem Morawieckim i domagają się sprostowania jego treści, jednak nie opłacili swojego pozwu, jak przystało na kastę, a nie szarego obywatela.

 

Sędziowie w listopadzie wnieśli pozew o sprostowanie do Sądu Okręgowego w Warszawie, ale nie opłacili go tak, jak to muszą robić wszyscy „zwykli ludzie”, którzy wnoszą sprawę do sądu. Choć było ich 38, a każdy z nich musiałby wyłożyć jedynie po 15 zł – to nie zamierzali wydawać żadnych pieniędzy.

Pieniądze w ich imieniu zostały jednak wpłacone 4 grudnia przed rozprawą sądową. Sprawa jest tym dziwniejsza, że 2 grudnia warszawski sąd okręgowy uznał w zarządzeniu, że to pozew wolny od opłat. Tajemnicza wpłata 600 zł za jeden pozew pochodzi od przedsiębiorcy Mariusza Puto, prowadzącego swój biznes w podkrakowskiej wsi Będkowice. Jego firma – Conslog – została założona półtora roku temu. Działa w branży doradztwa w zakresie zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Źródło: Iggys / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze