Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"To kolejne, 4 z rzędu wygrane wybory przez PiS". Minister zdradza, z kim możliwa jest koalicja

PR 9:27 25 października 2018
Telewizja Republika
Teraz zależy nam na tym, żeby zawrzeć koalicje z tymi, którzy identyfikują się z samorządem; my proponujemy uczciwą pracę na rzecz społeczności lokalnej, PO proponuje konflikt z rządem; do polityków PSL należy wybór - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

 

W wyborach do sejmików wojewódzkich najwięcej mandatów zdobyło PiS - 254. Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) otrzymała 194 mandaty, PSL - 70, Bezpartyjni Samorządowcy - 15, a SLD-Lewica Razem 11 mandatów. PiS ma samodzielną większość w 6 sejmikach a KO w jednym.

Minister Mariusz Błaszczak, skomentował wyniki wyborów w Radiowej Jedynce.

- To kolejne, 4 z rzędu wygrane wybory przez PiS. Jeżeli porównamy z wynikami sprzed 4 lat, to około miliona więcej Polaków zagłosowało na PiS - powiedział Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia".

- Teraz zależy nam przede wszystkim na tym, żeby z tymi, którzy identyfikują się z samorządem, zawrzeć koalicje, by doprowadzić do tego, by dobra zmiana zafunkcjonowała także na poziomie samorządowym - zaznaczył minister.

Minister odniósł się także do rozważań nad sojuszem z PSL w samorządach.

- My proponujemy uczciwą pracę na rzecz społeczności lokalnej, PO proponuje konflikt z rządem, proponuje walkę ideologiczną z rządem PiS, a do polityków PSL należy wybór, czy chcą rozwijać swoje społeczności lokalne, czy chcą walczyć z rządem - dodał Błaszczak.

Błaszczak pytany, czy nie ma w PiS poczucia lekkiego rozczarowania, szef MON powiedział, że już podczas wieczoru wyborczego zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński jak i premier Mateusz Morawiecki podkreślali, że PiS odniosło zwycięstwo, które dobrze rokuje na przyszłość.

-Niektórzy próbowali nam to zwycięstwo odebrać - zauważył.

 

 

 

 

Źródło: Polskie Radio, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze