Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Tak złej sytuacji naszego kraju nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy". Apel o pomoc dla Libanu!

ASy 19:17 16 października 2020
Sytuacja w Bejrucie wciąż się nie poprawia.Wikimedia
Rok po masowych protestach Libańczyków spowodowanych załamaniem gospodarczym, place kiedyś pełne demonstrantów są puste, a obozy dla protestujących stoją puste.

Pandemia się rozprzestrzenia, bezrobocie rośnie, a stolica wyraźnie niszczeje z powodu ogromnej eksplozji w sierpniu, która pozostawiła po sobie tysiące bezdomnych.

Dany Mortada, 28-letni aktywista, znalazł się wśród setek tysięcy osób, które tygodniami maszerowały ulicami Bejrutu i innych miast w 2019 roku.

- Rewolucja nadal istnieje w sercu wielu ludzi - powiedział Mortada przed siedzibą rządu, gdzie biwakował podczas przemarszów - mówił dla Reutersa.

Liban nadal nie ma rządu, który mógłby stawić czoła najgorszej sytuacji kryzysowej, z jaką borykał się od czasu wojny domowej w latach 1975-90.

Tymczasem jego rezerwy gotówkowe są niebezpiecznie niskie, głód prześladuje rodziny z klasy średniej, waluta załamała się i nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby naprawić zniszczenia ludzkie i materialne pozostawione po wybuchu w porcie w sierpniu 4 sierpnia.

Po tej tragedii, w wyniku której zginęło blisko 200 osób, a tysiące odniosło obrażenia, młodzi wolontariusze postanowili pomóc w usunięciu gruzów i udzielić wsparcia 300 tysiącom osób bezdomnych.

Osoby dotknięte bezrobociem, biedą i głodem polegają teraz na agencjach pomocowych, lokalnej filantropii i organizacjach pozarządowych (NGO), które nie mają wyjścia z kryzysu w zasięgu wzroku.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze