Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Słuchać Polaków, zmieniać Polskę". PiS prezentuje hasło wyborcze

ap 15:04 8 października 2014
twitter
"Słuchać Polaków, zmieniać Polskę" – to hasło Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych. To hasło odwołuje się do potrzeby prawdziwej demokracji i potrzeby służby, bez której nie ma dobrej władzy – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski – zapewniał prezes PiS na środowej konferencji prasowej.

- Kiedy jeździmy po Polsce i możemy się zorientować, że nasi rodacy nie oczekują cudów. Oczekują tego, by to wszystko, co działo się źle, co kładzie się cieniem na codziennym życiu zostało zmienione, naprawione. Stąd to hasło i jednocześnie przeświadczenie, że trzeba podjąć działanie przede wszystkim w tych segmentach życia publicznego, które najbardziej związane są z tym codziennym losem – tłumaczył Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał, że trzeba pamiętać m.in. o takich sprawach jak praca, bo "Polacy chcą pracować, chcą przyzwoicie zarabiać, nie chcą wyjeżdżać i chcą mieć szansę na miejscu".

Inną problemem do załatwienia - zdaniem Kaczyńskiego – jest polityka prorodzinna, która "będzie pozwalała, by rodziny były zakładane, by miały mieszkania, mogły mieć dzieci i by uzyskiwały odpowiednie wsparcie ze strony państwa". Ponadto - w ocenie lidera PiS - naprawy wymaga służba zdrowia.

– Te kwestie znajdują się w naszych zobowiązaniach i podjęliśmy je w naszym programie – zapewniał Kaczyński.

By te problemy mogły być załatwione - mówił szef PiS – w Polsce musi funkcjonować sprawne państwo. A obecnie – zdaniem Kaczyńskiego – państwo nie działa.

By podjąć te zadania – przekonywał lider PiS – niezbędna jest też "zdolność do przeciwstawiania się tym, którzy zdobyli dzisiaj w Polsce mocną pozycję, różnymi metodami i w ich interesie jest podtrzymywanie obecnego modelu rozwoju, który nie jest w stanie zaspokoić polskich interesów".

– My tego rodzaju zdolność mamy. Wymagamy tego także od naszych kandydatów w wyborach samorządowych. Nie chcemy ludzi, którzy będą musieli służyć komukolwiek innemu poza obywatelami – zapewniał Kaczyński.

– Ta cecha jest podstawą mocnego przeświadczenia, że jesteśmy w stanie zmienić Polskę, zaczynając od samorządów, skończywszy na życiu publicznym na najwyższym szczeblu – powiedział prezes PiS.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze