Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Premier spotka się z Trumpem 2 września". Wiemy o czym będą rozmawiać

PR 11:29 26 sierpnia 2019
KRYSTIAN MAJ / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki spotka się z Donaldem Trumpem 2 września. Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał dziś w Polsat News, że wśród tematów rozmów prezydanta USA z szefem polskiego rządu, mają być kwestie bezpieczeństwa, nie tylko militarnego ale i gospodarczego, w tym energetycznego.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem. 1 września weźmie w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - na pl. Piłsudskiego - obok prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - Trump wygłosi przemówienie.

2 września będzie natomiast dniem dwustronnej wizyty prezydenta USA w Polsce. Wtedy, odbędą się rozmowy w cztery oczy prezydentów Dudy i Trumpa, rozmowy plenarne delegacji, a ponadto z prezydentem USA spotka się premier Morawiecki.

- Jeżeli chodzi o tematy, które będą się we wszystkich spotkaniach pojawiały, to na pewno będą tematy związane z gospodarką, ale oczywiście również, a może przede wszystkim, z bezpieczeństwem i to nie tylko z bezpieczeństwem militarnym, ale również bezpieczeństwem energetycznym, gospodarczym – podkreślił Dworczyk.

- Polska jest ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych, Stany są naszym bardzo ważnym sojusznikiem, a to kolejne spotkanie Donalda Trumpa z najważniejszymi polskimi politykami podkreśla jak dobre są relacje między Polską a Ameryką - dodał.

 

Czytaj także:

Ważne słowa rzecznika rządu: w Polsce potrzebna jest stabilność

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze