Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Polska ani Włochy nigdzie z Unii się nie wybierają. Stawianie nas na stanowiskach antyeuropejskich to mission impossible"

PR 12:48 9 stycznia 2019
Telewizja Republika
Po spotkaniu szfa MSWiA Joachima Brudzińskiego z wicepremierm Włoch Matteo Salvinim odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono tematy rozmów i poczynione ustalenia. "Wiele obszarów wobec których nie ma zdań odmiennych" - mówił o rozmowach Brudziński.

Szef MSWiA na początku konferencji podkreślił wyjątkowość spotkania, odbywające się w roku 100-lecia nawiązania wzajemnych stosunków dyplomatycznych.

Brudziński oznajmił, że spotkanie poświęcone było sprawom resortów jakimi się zajmują politycy.

- Obszary które udało się poruszyć to współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i zwalczania przestępczości zorganizowanej. Szczególnie ważne było, ustanowienie oficera łącznikowego – wskazał Brudziński podkreślając to, że obecnie wielu Polaków będzie spędzało czas w Włoskich Aplach.

- Mówiliśmy też o tym co dla mnie osobiście bardzo ważne. Ustalenie asysty Wojska Polskiego podczas ważnych rocznic w takich miejscach jak cmentarz na Monte Casino, ale groby naszych żołnierzy rozsiane są po wielu miejscach. Dziękuję w sposób szczególny, bo usłyszałem od razu od premiera że temat jest załatwiony – oznajmił.

Minister przekazał, że rozmawiano także na temat zagrożeń bezpieczeństwa UE, co do których – jak wskazał Brudziński – obie strony łączą podobne doświadczenia.

Szef MSWiA przekazał, ze rozmawiano także na tematy migracji – także tej nielegalnej. Podkreślił przy tym stanowisko Polski, jakim jest pomoc ofiarom konfliktów na miejscu.

- Nasz rząd zwiększa środki na pomoc humanitarną i rozwojową - przypomniał Brudziński.

- Podkreślam, że cieszę się że współpraca Polski i Włoch będzie w najbliższych latach kontynuowana. Anegdotycznie mógłbym zakończyć przywołaniem zaniepokojenia, że jest zbyt wiele obszarów wobec których nie ma zdań odmiennych. Spór jest istotą demokracji ale wspólne stanowisko cieszy – podkreślił Brudziński.

- Polska ani Włochy nigdzie z Unii się nie wybierają. Wspólnie chcemy decydować jak nasz europejski dom będzie wyglądał. Ci, co chcą nas umiejscowić na stanowiskach antyeuropejskich - to mission imposible. Chcemy wspólnie dbać o bezpieczeństwo naszych obywateli – oznajmił na zakończenie swojego wystąpienia szef MSWiA.

Salvini, podkreślił podczas konferencji, że Włochy i Polskę łączą wspólne wartości.

- Zgodziliśmy się wspólnie działać na rzecz Europy, która się będzie zmieniała – powiedział.

- Ponieważ w Europie przez lata dominowała oś francusko-niemiecka, my zmierzamy do nowej równowagi, nowej energii. W tym sensie Polska i Włochy będą bohaterami tej nowej wiosny europejskiej, tego renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości, gdzie będzie mniej finansów, mniej biurokracji, więcej pracy i więcej rodziny, a przede wszystkim więcej bezpieczeństwa- zadeklarował Matteo Salvini.Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze