Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Polityczna kawa": Dziś podczas orędzia marszałek Grodzki powinien złożyć życzenia Polakom i podać się do dymisji, ale tak się nie stanie bo to przecież polityk PO

PR 13:18 22 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gośćmi Tomasza Sakiewicza w dzisiejszej „Politycznej kawie”, byli: Dobromir Sośnierz poseł Konfederacji, Adam Borowski szef warszawskiego klubu Gazety Polskiej, wydawca, producent i Ryszard Czarnecki europoseł PiS.

 

Redaktor Tomasz Sakiewicz na początku programu przypomniał o kolejnym, czwartym już ujawnionym dziś przez radio Szczecin przypadku osoby, która dała „kopertę” marszałkowi Grodzkiemu.

Podczas programu, poprzez połączenie wideo Sakiewicz rozmawiał na ten temat z dziennikarzem Radia Szczecin Tomaszem Duklanowskim, który przekazał, że zgłosiły się do niego kolejne osoby z podobnymi doświadczeniami.

- To nie są anonimy, oni mówią, że mogą składać zeznania w prokuraturze, kilka osób już to zrobiło – powiedział Duklanowski.

Sakiewicz określił sytuację zamieszania marszałka w tę sprawę jako potężny kryzys, rodzący inną sytuację polityczną w Polsce.

- Dziś podczas orędzia marszałek powinien złożyć życzenia Polakom i podać się do dymisji ale tak się nie stanie bo to polityk PO przecież. Na Gawłowskim ciążą zarzuty i nic z tego nie robią. Nie spodziewałbym się takiej decyzji po marszałku Tomaszu Grodzkim – mówił Duklanowski.

dukla

 

- Profesor wykorzystał dramatyczną sytuację, przyjął 3 tys. po czym jak mężczyzna zmarł, powiedział, że „przewieli trupa”, pieniędzy nie oddał, powiedział, że wpłaci na fundację jakąś, nikt nie dostał pokwitowania żadnego. Sytuacja jest niejasna. Oni do tej pory nie wiedzą dlaczego ojciec nie żyje. Diagnozy nikt nie podał – mówił Duklanowski.

Sprawę skomentował będący w studiu Telewizji Republika Dobromir Sośnierz.

- Ja zawsze wstrzemięźliwie się staram wypowiadać odnośnie konkretnych osób, raczej wole odnosić się do sytuacji. Jeśli się to potwierdzi, to powinien podać się do dymisji. Wygląda to nie najlepiej, dla oczyszczenia sytuacji powinien podać się do dymisji, jak to wszystko się nie potwierdzi to powinien zostać przywrócony. Byłoby niezręcznie jeśli pozostanie – powiedział Sośnierze.

- Sprawa wydaje się oczywista, to nie jest jedna osoba która po latach sobie coś przypomniała. Są ludzie którzy mówią o tym pod własnym nazwiskiem – powiedział Borowski.

Borowski mówił, że nie powinno być takich wątpliwości przy osobie, która ma stać na straży praworządności.

Goście rozmawiali także na temat wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Adam Borowski wskazał, że wielu sędziów nie chce uznać izby dyscyplinarnej jako sądu gdyż nie chcą reformy sądownictwa.

- Musi dojść do przesilenia – stwierdził.

Ryszard Czarnecki podkreślił, że minęło 10 lat od podpisania traktatu Lizbońskiego który podkreślał niezależność wymiaru sprawiedliwości państw członkowskich od UE.

- Senat będzie grał teraz na czas, wprowadzi szereg poprawek, sejm potem je odrzuci, prezydent to przyjmie bo znamy już jego stosunek do sprawy. Opozycja rozmija się z opinią publiczną. Polacy chcą zmian w sądownictwie. Oprzemy się naciskom – podkreślił Czarnecki.

- Ta ustawa powinna być najważniejsza w poprzedniej i w tej kadencji. To sprawa decydująca – podkreślił.

kaw33

 

Na zakończenie programu widzom Telewizji Republika goście Tomasza Sakiewicza złożyli życzenia.

- Polskich świąt Bożego Narodzenia, nie „happy holidays” jak mawiał prezydent Obama – życzył Ryszard Czarnecki.

- Mniej podatków w nowym roku – życzył Dobromir Sośnierz.

- Boga w sercu, ciepłych serdecznych rodzinnych świąt oraz nadziei, że przyszły rok doprowadzi do zmiany – życzył Borowski

 

Czytaj także:

Prezydent Duda o sędziach: próbowano wprowadzić anarchię w kraju. Z tym absolutnie nie można się zgodzić

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze