Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Polacy powinni nosić go na rękach" "Stał się przykładem". Poruszające słowa Hiszpanki o Łukaszu Szumowskim

A.N. 13:28 29 marca 2020
Twitter/Piotr Muller
- To co zrobił ten człowiek dla Polski, jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład - powiedziała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Renata Acosta, Hiszpanka polskiego z polskiego pochodzenia mieszkająca na codzień na Wyspach Kanaryjskich.

Renata Acosta, wskazuje w rozmowie , że hiszpański rząd za późno  podjął decyzje  o wdrożeniu środków prewencji wobec pandemii koronawirusa . – Stan wyjątkowy został tam wprowadzony dopiero 15 marca. Było to spowodowane polityczną wojenką toczoną pomiędzy komunistami a socjalistami z partii rządzących i współrządzących - ocenia.

Komuniści nie chcieli wprowadzenia stanu wyjątkowego, bo jak twierdzili to naruszy ich wolność. - Członkowie rządu wręcz nawoływali do masowych zgromadzeń. Takie zgromadzenie, zorganizowane przez feministki z udziałem 120 tys. osób, miało miejsce 8 marca z okazji Dnia Kobiet - tłumaczy.

Acosta wskazuje także na tragiczną sytuację w hiszpańskiej służbie zdrowia - W przepełnionych do granic szpitalach wycinają fartuchy z worków na śmieci. To są obrazki, które my widzimy w telewizji - zaznacza.

 

Źródło: PR 24/ YouTube

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze