Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"PO walczy o wolność mediów poprzez likwidację jednego z nich". Król i Pereira o pomysłach Budki

ajg 13:29 23 lutego 2021
Przewodniczący PO Borys BudkaFot. PAP/Marcin Obara
Już 7 tys. podpisów zostało zebranych w sprawie założenia komitetu inicjatywy ustawodawczej by zlikwidować TVP Info - poinformował we wtorek szef PO Borys Budka. Według niego w TVP Info zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu i nienawiści i jest to biuletyn partyjny zamiast normalnej telewizji informacyjnej. Zdaniem niezależnego publicysty Marka Króla „jest to pomysł totalitarno-komunistyczny”.

Na początku lutego PO poinformowała o uruchomieniu akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i likwidacji opłaty abonamentowej. W tym celu najpierw trzeba utworzyć komitet inicjatywy ustawodawczej do czego potrzebnych jest minimum 1000 podpisów z poparciem.

- Udało nam się zebrać 7 tysięcy podpisów pod założeniem komitetu inicjatywy ustawodawczej, by zlikwidować TVP Info — oświadczył Borys Budka na wtorkowej konferencji prasowej. Według niego w TVP Info „dzisiaj zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu, nienawiści, ale przede wszystkim biuletyn partyjny zamiast normalnej telewizji informacyjnej. Telewizję publiczną należy zbudować od nowa, trzeba przywrócić standardy rzetelnego dziennikarstwa" — powiedział szef PO.
Z kolei prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (PO) powiedział, że jego ugrupowanie zaczyna akcję zbierania 100 tys. podpisów potrzebnych do złożenia obywatelskiego projektu. „To jest w pewnym sensie możliwość opowiedzenia się właśnie za prawdą. To jest demonstracja, na którą namawiamy naszych obywateli sprzeciwu wobec tej manipulacji, która nas zalewa z tak zwanej telewizji publicznej” - podkreślił Trzaskowski.

"PO walczy o wolność mediów poprzez likwidację jednego z nich" 


- PO walczy o wolność mediów poprzez likwidację jednego z nich – powiedział Marek Król, niezależny publicysta, w rozmowie z TV Republika. Jego zdaniem „jest to pomysł totalitarno-komunistyczny”. Król podkreślił również, że w demokratycznych państwach takie sytuacje nie mają miejsca.

- Sam fakt przedstawienia likwidacji TVP Info, jako głównej oferty programowej partii szykującej się do przejęcia władzy, ukazuje jej priorytety. PO nie pokazuje jak chciałaby rządzić po wymarzonym obaleniu PiS, ani co może zaproponować Polakom, tylko skupia się na postulacie likwidacji nielubianych przez jej polityków mediów – powiedział z kolei Samuel Pereira, szef portalu TVP Info.

Jego zdaniem taka sytuacja prowadziłaby do zawłaszczenia rynku mediów przez firmy reprezentujące interesy PO. Według Pereiry o intencjach PO względem mediów publicznych najlepiej świadczy raport NIK-u nt. funkcjonowania telewizji publicznej w okresie rządów koalicji PO-PSL. „Jak pokazano w raporcie, leasingowanie dziennikarzy TVP do firm zewnętrznych, zagraża ich bezpieczeństwu zawodowemu i utrudnia realizację misji, poprzez podnoszenia ryzyka ponoszenia wysokich kosztów (np. procesowych) poruszania trudnych tematów” – zaznaczył szef TVP Info.

- Podsumowując można zacytować Rafała Trzaskowskiego, który podczas niedawnych wyborów powiedział, „że są one po to, by nie zadawano takich pytań”. Postulując likwidację TVP Info PO pokazuje, że nie chodzi im o poprawę sytuacji polskim obywatelom, ani zapewnienie szerokiej i pluralistycznej oferty programowej, lecz tylko i wyłącznie o zabezpieczenie własnych, partykularnych interesów – podkreślił Pereira.

Źródło: PAP/TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze