Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Po co Warszawie ZTM skoro jest Deutsche Bahn?"- gorące komentarze internautów

JJ 18:29 27 czerwca 2020
Telewizja Republika/ Wikimedia Commons
Nie milkną internetowe komentarze po wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Przypomnijmy, że pojazd należał do niemieckiej firmy Arriva Bus z grupy Deutsche Bahn.

W ubiegłym roku władze stolicy podpisały z Arrivą umowę na 291 milionów złotych. Spółka należy do Deutsche Bahn. A ta z kolei jest w 100 proc. własnością niemieckiego państwa.

Jak informuje internauta @PetasosCoins:

– Deutsche Bahn miała w Niemczech własny skandal, gdzie do prac (np. czyszczenie szyb) w pobliżu linii wysokiego napięcia posyłano personel bez przeszkolenia i gdzie wypadki śmiertelne należały do biznesu. Widocznie ktoś w W-wie nie czytał...- wpis jest opatrzony linkiem do artykułu w internetowej wersji „SZ-Sueddeutsche Magazin”. 

 

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Bilans wypadku to jedna ofiara śmiertelna oraz 17 poszkodowanych, w tym cztery osoby ciężko ranne.

Arriva jest jednym z kilku autobusowych przewoźników miejskich w Warszawie. Obok Miejskich Zakładów Autobusowych to przewoźnicy prywatni - właśnie Arriva, Mobilis, PKS Grodzisk i ITS Michalczewski.

Kierowca, który w czwartek pod wpływem amfetaminy doprowadził do katastrofy komunikacyjnej zostanie aresztowany na trzy miesiące.

 

 

Źródło: Twitter / PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze