Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Obiady dla Bohaterów podczas epidemii". Ruszyła druga edycja społecznej akcji

DZ 18:53 3 grudnia 2020
Pierwsza Damaprezydent.pl
Ruszyła druga edycja społecznej akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Osoby starsze są najbardziej narażone na zachorowanie i wymagają szczególnej troski w czasie pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej. Dlatego żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz ochotnicy codziennie będą dostarczać ciepłe posiłki potrzebującym kombatantom w całej Polsce. Do wolontariuszy dołączyła Małżonka Prezydenta.

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą Wolność, My walczyliśmy o Ich zdrowie”

 rozpoczęła się w połowie marca br., zaraz po wybuchu epidemii koronawirusa. W czasie 101 dni do domów blisko 350 kombatantów w całym kraju, ich rodzin i opiekunów dostarczono ok. 42 000 obiadów. Pomoc otrzymywali również pracownicy służby zdrowia. Podsumowanie wydarzenia odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. – Chciałabym byśmy nie tylko w obliczu zagrożenia potrafili się jednoczyć, ale żebyśmy na co dzień otaczali się wzajemnym szacunkiem, życzliwością i serdecznością, byśmy zauważali, że wśród nas są osoby potrzebujące, byśmy nie bali się pytać, czy nie potrzebują wsparcia – apelowała wówczas Pierwsza Dama. Dzisiaj dołączyła do warszawskich wolontariuszy rozwożących posiłki najbardziej potrzebującym i samotnym weteranom.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen seniorzy otrzymują ciepłe posiłki, ale także pomoc w codziennych zakupach i opiekę. Wolontariusze oraz zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe są w stałym kontakcie z kombatantami, monitorując ich aktualne potrzeby. Dodatkowo organizatorzy planują uruchomić przełomowy projekt rehabilitacji dla potrzebujących kombatantów, szczególnie ważny w okresie izolacji, a także specjalne, świąteczne wsparcie przed Bożym Narodzeniem.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze