Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Nie można ufać amerykańskim i brytyjskim szczepionkom". Twitter usunął post ajatollaha Chameneia

ASy 21:35 9 stycznia 2021
Ajatollah ChameneiTwitter/@AlinejadMasih
Twitter usunął w sobotę wiadomość najwyższego przywódcy duchowo-politycznego Iranu ajatollaha Alego Chameneia, który napisał o tym, że "nie można ufać amerykańskim i brytyjskim szczepionkom na koronawirusa". Portal usunięcie posta wyjaśnił "niezgodnym z jego zasadami".
"Zabrania się importowania szczepionek wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Absolutnie nie możemy im ufać" – napisał w piątek Chamenei po angielsku na swoim koncie na Twitterze.
"Niewykluczone, że chcą zakazić inne narody" - można było przeczytać w wiadomości, zawierającej fragment przemówienia telewizyjnego.

Chamenei poddał również w wątpliwość działanie francuskiej szczepionki, która według niego miała styczność z "francuską krwią zakażoną wirusem HIV". Odniósł się w ten sposób do sprawy zakażonej krwi we Francji w następstwie transfuzji w latach 1980-1990.

Wyjaśnienia Twittera

Rzecznik portalu przekazał w sobotę, że wpis "wyraźnie naruszył politykę (Twittera) dotyczącą wprowadzających w błąd informacji o Covid-19".

Zgodnie z nową polityką serwisu "właściciel konta będzie musiał usunąć tweeta naruszającego zasady, aby odzyskać dostęp do swojego konta" – wyjaśnił rzecznik.

Problemy Iranu

Iran zakazał szczepionek firm Pfizer-BioNTech, Moderna i AstraZeneca-Oxford, które zostały wprowadzone lub mają zostać wprowadzone w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich tygodniach Iran skarżył się, że nie może kupować szczepionek na Covid-19 za granicą z powodu sankcji USA, które według Teheranu blokują transakcje w momencie płatności.

Iran jest krajem najbardziej na Bliskim Wschodzie dotkniętym pandemią koronawirusa. Według oficjalnych statystyk do tej pory SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 1,28 mln osób, a ponad 56,1 tys. zmarło.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze