Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Nie będzie tablicy upamiętniającej braci Kaczyńskich w sierpniu '80". Takiej zgody nigdy nie będzie...

am 17:42 29 sierpnia 2018
Telewizja Republika
– Nie będzie tablicy, która miała upamiętniać udział braci Lecha Jarosława Kaczyńskich w strajku w sierpniu 1980 r. – poinformował w środę wiceprzewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz. Tablica miała się znaleźć na jednej z hal stoczniowych.

W piątek odbędą się w Gdańsku uroczystości upamiętniające 38. rocznicę Sierpnia’80, które organizuje Solidarność.

W mediach społecznościowych pojawiło się zaproszenie NSZZ "Solidarność" na uroczystość przedstawienia nowych planów dla Stoczni Gdańskiej, którą zaplanowano na piątek na Wyspie Ostrów.  Jeden z punktów zawierał odsłonięcie  tablicy "ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 roku".

"Tablicy nie będzie z powodu braku zgody Jarosława Kaczyńskiego" – poinformował w środę Karol Guzikiewicz.

Przyznał też, że pomysł nie był wcześniej konsultowany z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. "Nie konsultowaliśmy tego, bo uznawaliśmy, że miała to być tablica informacyjna, a nie pamiątkowa" – tłumaczył decyzję.

Do sprawy odniosła się rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. "Odsłonięcie tablicy w Gdańsku to nie jest inicjatywa PiS a J. Kaczyński nic o tym nie wiedział. Nikt nie pytał JK czy można jego nazwisko na tablicy umieścić-dla jasności takiej zgody nigdy by nie dał" – napisała.

 

Źródło: radiomaryja.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze