Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Nie bardzo sobie wyobrażam powrót do Koalicji Europejskiej". SLD pokazuje, że ma serdecznie dosyć…

PR 12:15 13 czerwca 2019
Telewizja Republika
Marek Sawicki goszcząc dziś w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki mówił o działaniach SLD podejmowanych przed wyborami do Sejmu i Senatu. - Rozmawiamy między innymi z Pawłem Kukizem. Złożyliśmy ofertę i czekamy na odpowiedź. Są też inne, mniejsze środowiska parlamentarne, z którymi negocjujemy ewentualną koalicję przed wyborami parlamentarnymi - mówił Marek Sawicki.

 

Wiadomo, że Rada naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego ma niebawem podjąć decyzje w sprawie formuły pójścia do zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Marek Sawicki zdradził, jakich scenariuszy można się po SLD spodziewać. Wszystko wskazuje na to, że Koalicja Europejska to przeszłość, o której woleliby zapomnieć.

- Działania, które podejmuje kierownictwo PSL w zakresie budowania Koalicji Polskiej, posuwają nas każdego dnia do przodu. W tej chwili nie bardzo sobie wyobrażam powrót do Koalicji Europejskiej. Współpraca - tak, natomiast wspólne listy - nie - przyznał Sawicki. 

- Ugrupowaniu nie chodzi tylko o przekroczenie progu, ale także o zbudowanie środowiska politycznego, które przywróci odbudowę wspólnoty w Polsce – mówił.

- Rozmawiamy między innymi z Pawłem Kukizem. Złożyliśmy ofertę i czekamy na odpowiedź. Są inne, mniejsze środowiska parlamentarne, z którymi też negocjujemy. Pod koniec przyszłego tygodnia prezes ogłosi decyzję ws. ewentualnej współpracy z nimi - powiedział Sawicki. 

 

Czytaj także:

Prof. Paruch: Największym błędem Koalicji Europejskiej było... utworzenie Koalicji Europejskiej

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze