Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Nic dziwnego, że protestują." Publicyści komentują strajk rolników w sprawie "piątki dla zwierząt"

JK 13:38 16 września 2020
Zdjęcie ilustracyjneWikimedia
Przed siedzibą PiS-u przy Nowogrodzkiej w Warszawie protestują rolnicy przeciwko "Piątce dla zwierząt". Publicyści Paweł Lisicki i Łukasz Warzecha powiedzieli portalowi TV Republika co sądzą o proteście rolników.

Urażony elektorat

Paweł Lisicki w rozmowie z portalem TV Republika zauważył, że że w tym  przypadku rolnicy mają dużo słuszności. Redaktor tygodnika "Do Rzeczy " przypomniał, że 80 procent elektoratu wiejskiego zagłosowało w czasie wyborów na Andrzeja Dudę, to elektorat wiejski był głównym oparciem dla PiS-u w czasie dwóch ostatnich kampanii i do parlamentu i do samorządu, natomiast projekt przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość tzw. "piątka dla zwierząt" w oczywisty sposób uderza w interesy rolników, interesy całego przemysłu rolniczego. Paweł Lisicki stwierdza, że z punktu widzenia politycznego to bezsensowny i nieroztropny pomysł, więc nic dziwnego, że ludzie protestują.

119566273_445655606375847_5475906682076856882_n_670

Fot. Portal TV Republika

Uzasadnione protesty 

Łukasz Warzecha jest zdania, że protest rolników jest uzasadniony i nie jest on ostatnim protestem zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę, że ta ustawa, ten projekt nie został skonsultowany z nikim ze środowiska rolniczego. Został zaprezentowany bez żadnej konsultacji, po prostu wszyscy się mieli na niego zgodzić. Publicysta dodaje, że projekt "piątka dla zwierząt" przyjmuje wszystkie radykalne postulaty radykalnych lewicowych ruchów pro zwierzęcych, więc protest rolników, którzy się kierują własnym interesem powinien być również "na ręke" tym wszystkim, którzy oczekiwali od PiS realizacji raczej konserwatywnych postulatów, a nie radykalnej lewicy.

W środę w Sejmie planowane jest jego pierwsze czytanie projektu PiS o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Przewiduje on m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, dopuszcza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, wprowadza kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, zabrania trzymania psów na łańcuchach oraz zakłada utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA.

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze