Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Musi przyjechać walec i wyrównać". Szałamacha o decyzji KE

MD 12:03 20 września 2016
Telewizja Republika
- Decyzja Komisji Europejskiej to po prostu sukces lobbystów i korporacji międzynarodowych – mówił podczas konferencji prasowej minister finansów, Paweł Szałamacha. Szef resortu odniósł się do wszczęcia postępowania KE w sprawie podatku handlowego.

Minister finansów zarządził zawieszenie poboru podatku handlowego. Powstanie projekt podatku obciążającego handel wielkopowierzchniowy według innej formuły.

- Od momentu przyjęcia ustawy o podatku handlowym prowadzona była wymiana pism między rządem a Komisją. Niestety, wynika z niej, że KE nie czytała argumentów Polski, a po prostu przyjęła własną tezę o podatku i dostosowała sobie argumenty – powiedział Paweł Szałamacha.

- Decyzja Komisji Europejskiej to po prostu sukces lobbystów i korporacji międzynarodowych. Ta decyzja jest też niejasna, bo komisja wzywała wielokrotnie do opodatkowania przedsiębiorców w kraju, w którym dochód wytwarzają. Nasz podatek realizował ten postulat. Jest wiele funkcjonujących w Polsce zagranicznych firm, które generując miliardowe przychody, nie zapłaciły w naszym kraju ani złotówki podatku – dodał minister.

- Różnorodność europejskich modelów rozwojowych jest dowodem na piękno różnorodności w Europie, jednak decyzja Komisji potwierdza, że musi przyjechać walec i wyrównać. Kompetencje w sprawach podatkowych należą do krajów członkowskich i Komisja Europejska szeroko interpretuje swoje uprawnienia, wkraczając w inne sfery funkcjonowania państwa europejskich. Poparcie KE dla inkluzywnego modelu rozwoju okazało się czystą retoryką – mówił Szałamacha.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze