Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Mowa miłości" polskiej lewicy: "wyPAD", "Będziecie siedzieć", transparenty z środkowym palcem. Przewodzi "generałka" Lempart

JJ 20:25 20 czerwca 2020
Marta Lempart na demonstracji Międzynarodowego Strajku Kobiet (2017)Youtube/Echo24
Dziś po południu w Warszawie odbyła się demonstracja pod hasłem "WyPAD", zorganizowana przez Strajk Kobiet. Swoje siły połączyły takie ruchy jak: Komitet Obrony Demokracji, Związkowa Alternatywa, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Studencki Komitet Antyfaszystowski oraz Ogólnopolski Strajk Obywatelski.

– Przyszedł kolejny etap demolki państwa - z państwa, które działało źle, Polska zmienia się w państwo, które nie działa wcale- w taki sposób na protest zapraszali organizatorzy.

Nie brakowało nienawistnych haseł czy wulgarnych transparentów i maseczek. Na demonstracji pojawiły się także osoby dobrze już znane z agresywnych zachowań, jak np. Magdalena Klim (zwana przez internautów „Rudą z KOD”) czy mężczyzna, który wulgarnie wyzywał reporterkę telewizji publicznej.

Całość uwieńczyła swoim przemówieniem feministka Marta Lempart, która ogłosiła się „jedną z generałek w tej wojnie”. Lempart jest inicjatorką i jedną z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Międzynarodowego Strajku Kobiet.

– Idziemy pod Pałac Prezydencki, bo chcemy powiedzieć: wyPAD. Wiemy, że albo będziecie rządzić, albo siedzieć. Ryzyko, że wyniki głosowania zostaną sfałszowane, jest realne- przekonywała.

– Ryzyko, że do drugiej tury wyborów nie dojdzie, jest realne. My już dawno nie jesteśmy aktywistami i aktywistkami, ja jestem wojowniczką, jedną z generałek w tej wojnie- mówiła lewicowa działaczka.

– Bitwę mamy za tydzień, ale dzisiaj robimy przegląd wojsk. Bądźcie z nami- zaapelowała do demonstrantów.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze