Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Merytoryczny" brak akceptacji zwolenników opozycji wobec rządów PiS

am 13:52 10 grudnia 2017
pixabay.com
Trzeba powstrzymać emocje, nie można gloryfikować czy usprawiedliwiać takiego zachowania - mówił rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński w ujęciu piątkowego rzucania jajkami w auta wyjeżdzające z terenu Pałacu Prezydenckiego.

W piątek policja zatrzymała cztery osoby, które jajkami obrzuciły samochody wyjeżdzające z posesji Pałacu Prezydenckiego po desygnowaniu Mateusza Morawieckiego na premiera.

Przed Sejmem również doszło do ostrej wymiany zdań między ekipą programu TVP "W tyle wizji", a prowadzącymi protest Obywatelami RP.

Pracownicy TVP usłyszeli m.in. wulgaryzmy i groźby: "bo ci łapy połamiemy", co zostało zarejestrowane. TVP zapowiada, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z piątkowym "atakiem" na dziennikarkę telewizji i utrudnianie jej wykonywanie zadań.

Zapytany rzecznik o to, co ma zamiar zrobić w tej kwestii prezydent, odopwiedział: " (…) ale to nie jest tak, że prezydent może coś na kimś wymusić. To jest decyzja posłów, senatorów i liderów partyjnych."

– Natomiast to, co się stało w piątek, to przejaw agresji i głupoty. Agresji, bo ci ludzie, którzy rzucali, wierzyli, że tam są politycy czy PiS-u czy prezydent; a głupoty, bo gdyby to była kolumna prezydencka czy premier, gdzie są funkcjonariusze BOR-u, ich reakcja mogłaby być różna - mówił Łapiński.

Wyjaśnił, że „wszędzie na świecie kolumny prezydenckie są odpowiednio chronione – gdyby to był prezydent Niemiec, Francji, Polski, Stanów Zjednoczonych, to ci funkcjonariusze mieliby kilka sekund, żeby zareagować, a ich obowiązkiem jest reagować tak, żeby wyeliminować niebezpieczeństwo”.

Trzeba powstrzymać emocje i to jest apel do wszystkich stron – nie można gloryfikować czy usprawiedliwiać tego zachowania, bo po pierwsze, ono było agresywne, a po drugie, stwarzało naprawdę niebezpieczeństwo, nawet dla tych ludzi – podsumował prezydencki rzecznik.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze