Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ku wolności z Janem Pawłem II". Wystawa w Parlamencie Europejskim

ap 15:19 8 października 2014
Z inicjatywy Ryszarda Legutki w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się wystawa zdjęć pt. "Ku wolności z Janem Pawłem II" autorstwa Stanisława Markowskiego.

Wystawa została zorganizowana w związku ze zbliżającą się 36. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

– Pontyfikat św. Jana Pawła II był nie tylko wielkim wydarzeniem w historii Kościoła Katolickiego, ale także w historii Polski i świata – mówił podczas otwarcia wystawy Ryszard Legutko, przewodniczący delegacji PiS w PE. – Myślę, że nikt z nas nie ma wątpliwości, iż totalitaryzmy były największym złem XX wieku. To właśnie św. Jan Paweł II był człowiekiem, który potrafił się im przeciwstawić i to nie tylko w wymiarze politycznym - ze swoim przesłaniem trafiał przede wszystkim do serc i umysłów ludzi na całym świecie – dodał Legutko.

Stanisław Markowski podkreślał, że Ojciec Święty Jan Paweł II był i zawsze będzie dla niego autorytetem. – Człowiek potrzebuje przewodnika – tu na ziemi i między niebem a ziemią. Św. Jan Paweł II zawsze był i pozostanie moim przewodnikiem. To przewodnictwo jest dziś bardzo potrzebne nam wszystkim, biorąc pod uwagę sytuację polityczną, w której się znajdujemy – powiedział artysta.

Wystawa obejmuje 41 zdjęć ilustrujących wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze